Jdi na obsah Jdi na menu
 


:o)

1. 3. 2008

Jak se naše schola vyvíjela a vyvíjí?Ještě před založením scholy nás jednoho dne napadlo, že bychom mohli založit spolčo. A tak jsme ve spolču pod vedením Anežky začali hrát i různé písničky. Asi rok nato jsme se dohodli, že ze spolča uděláme scholu. A protože začátky jsou vždycky nejtěžší, není divu, že nás ve schole bylo zprvu jen pět s jednou kytarou. Po půl roce (tj.asi v září roku 2007) jsme se ale viditelně rozrostli, takže kytara nebyla jedna, ale hned tři, přidaly se klávesy a zpěváků byl také slušný počet.


V říjnu 2007 se vedení scholy ujmula Káťa Pejchalová. Hraní a zpívání na dětské mši svaté se stalo zvykem pro scholu, pro děti a myslím i pro spoustu ostatních. O Vánocích jsme doprovázeli Vánoční scénku u jesliček.

Na začátku roku 2008 ze scholy odešel kytarista Kája. Tímto mu ještě jednou děkujeme za velkou pomoc při začátcích scholy, i za pomoc, kterou přislíbil do budoucna. Díky Karle!

Život je změna a do té se dostala i naše schola. Naše vedoucí Káťa odjela do Portugalska a tak vedení dočasně předala Máji a také části instru-mentální:-) - Anežce a Pášovi. Toto je také poprvé v historii schol, kdy se do vedení dostaly 3 osoby v jednom! Ve schole se tedy mísí různé názory, ale krvavá válka zatím nebyla... Mája se tedy s chutí pustila do vedoucí pozice.

Katce moc děkujeme za to, že nás celý půlrok vedla a udělala z nás scholu dobrou nejen zpěvem a hraním. Katko díky!

V září 2008 se po dohodě s Káťou definitivně ujala vedení Mája. Doufejme, že jí i nadále vydrží úsměv a elán :).

Velmi rychle a účelně jsme rozšířili okruh naší působnosti. Kde nás tedy můžete všude slyšet? Předně na dětských mších svatých, vždy poslední pátek v měsíci v křížové chdobě. Dále zpívámě na křtinách, křížových cestách, připravách na biřmování. Do budoucna si troufáme i na svatby, někdo i na pohřby:-). Občas vyjedeme z naší farnosti navštívit a svou hudbou potěšit i jiné farnosti, např. Herálec, Prokop...

Schola se závratně rozrostla a tak jsme opticky přibyli na síle, což je super.

Doufejme, že Káťa po příjezdu pozná, že jsme nepolevili a vyrazíme jí dech novými kánony apod., že ano, Májo?:-)

Náš zpěv se ovšem dá poslouchat a dokud nezačou odcházet babičky z kostela těsně před tím, než dá pan farář požehnání, můžeme zůstat vklidu. U nás totiž stále platí, že kdo zpívá, dvakrát se modlí, a kdo nezpívá s námi, ať se tedy modlí dvakrát víc!

Tak ahoj schole a už se těšíme na další zkoušku!:-)napsali:
/kiki, pasa/

Obrazek
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Povzbuzení - pokračování

(HejTi, 19. 4. 2008 18:50)

Zapomněl jsem připsat, že vám fandím! :-)

Povzbuzení

(HejTi, 19. 4. 2008 18:49)

Ať se tenhle článeček rozrůstá o samé radostné okamžiky MRS:o)

včera...

(Páša, 1. 3. 2008 19:21)

díky Káťo!

vcera sme si to nalezite uzili, ohlasy byly vyborne (aspon co ja sem slysel:-)), povedlo se:-)

pozdrav z jihu mojí milé mrs

(káťa, 1. 3. 2008 19:13)

ahoj scholo! nestačím se divit:) děláte mi radost! ať vám to zpívá, moc na vás myslím! jak se vám podařil doprovod včerejší dětské mše svaté?